Papírový hlavy / druhý tématický večer

Dva týdny po vernisáži výstavy Papírový hlavy v Trafačce se ve středu 29. září 2010 koná další kulturní večer, tentokrát ale v místě druhé části výstavy, v Cafe galerii Decada na Palmovce. Těšit se můžete na promítání dokumentu Jany Chytilové The Plastic People of the Universe, besedu se členy legendární kapely a čtení básní Egona Bondyho.

Druhý tématický večer výstavy Papírový hlavy zahájí od 19 hodin Josef Rauvolf, autor koncepce projektu. Po krátkém úvodním slovu bude v galerii Decada promítán umělecký dokument o legendě českého undergroundu The Plastic People of the Universe - příběh kapely, která proti své vůli tvořila dějiny.

FILM /
příběh kapely, která byla předmětem soustředěného zájmu StB (ten některé z muzikantů přivedl až do vězení) nevyprávějí v dokumentu jen samotní členové PPU. Slovo zde dostávají i jejich věrní fanoušci, včetně exprezidenta Václava Havla, na jehož chalupě Plastici nahrávali některá svá alba, nebo rockové legendy Lou Reeda. Ve filmu jsou použity i zcela unikátní záběry z konspirativních koncertů před rokem 1989.

Od půl deváté bude následovat krátká debata s dvěma členy PPU Jirkou Kabešem a Joe Karafiátem. Od 21 hodin bude Martin Machovec předčítat ukázky z básnického díla Egona Bondyho.

VÝSTAVA /
je rozdělena do dvou expozic. V galerii Trafo jsou do 3. října k vidění multimediální díla, objekty a instalace. Druhá část výstavy v Cafe galerii Decada nabízí převážně malby - Magdalena Peševa, Jan Vlček, Jakub Janovský, Tomáš Kofroň, Markéta Hlinovská, Marko Pajič - ale naleznete zde také fotografický cyklus Adély Doušové a objekt - kytaru Podivuhodného mandarina - umělce Michala Cimaly. Výstava v galerii Decada je veřejně přístupná do 10. října.

Papírový hlavy / druhý tematický večer
ve středu 29. září od 19 hodin
Cafe galerie Decada (Vacínova 10, Praha 8)
výstava 16. 9. – 10. 10. 2010