Plastic People of the Universe zahrají na vernisáži výstavy

Vernisáží ve čvrtek 16. září v Trafačka Aréně odstartuje výstavní projekt Papírový hlavy. Těšit se můžete na tříhodinové vystoupení patrona projektu skupiny Plastic People of the Universe, které ve 23 hodin vystřídá magická fireshow souboru Amanitas. Vernisáž od 19 hodin uvede Sdružení konce a zvonce divadelní performancí Pokládání věnců pod zemi, večer volně zakončí DJský set POXXOXO DJs.

Vernisáž Papírových hlav zahájí a celým večerem provede publicista a autor koncepce Josef Rauvolf. Od půl osmé čeká diváky první položka doprovodného programu, venkovní divadelní performance „Pokládání věnců pod zemi“ s tajemným dovětkem „křišťál undergroundových soch se prýští, krojovaný hold k neuskutečněnému výročí.„

Od 20 hodin zahraje legenda českého undergroundu skupina PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, která působí v českém podzemí už neuvěřitelných čtyřicet dva let. Přesto je o avantgardní, výrazný, a někdy až křehký projev Plastiků u posluchačů stále velký zájem. Ten ještě vzrostl po vydání nové desky Maska za maskou, která je v hudebních kruzích velmi oceňovaná pro svůj vysoce profesionální zvuk a jedinečnou atmosféru. Vystoupení Plastiků jsou vždy jiná, neboť neustále pozorně sledují reakce publika a snaží se mu přizpůsobit i výběrem skladeb. „Někdy vycítíme, že se lidi chtějí hlavně bavit, tak je nezatěžujeme sofistikovanějšími věcmi, které je třeba sledovat, jindy je to přesně naopak,“ říká člen kapely Brabenec.

Po tříhodinovém koncertu v hale se opět diváci podívají ven. Na dvoře Trafačky začne od 23 hodin fireshow uskupení Amanitas. 10 profesionálních herců, žonglérů, výtvarníků a hudebníků si na hodinu přivlastní různé kouty, střechy a vyvýšená místa v celém objektu, aby divákům představiili magickou a zároveň syrovou fireshow plnou bubnů, akrobacie a především ohně ve všemožných verzích, to vše spojené s velmi výraznou výtvarnou složkou, ústící v dramatické-divadelní ztvárnění příběhu.

Vernisážový večer završí o půlnoci DJský set dívčího tria POXXOXO DJs s našláplou kombinací post-punku, disca, new wavu, androše a našich srdcovek.

VERNISÁŽ VÝSTAVY JE ZDARMA. 

VERNISÁŽ: čtvrtek 16. září od 19 hodin, Trafačka Aréna (Kurta Konráda 1, Praha 9)

VÝSTAVA je rozdělena do dvou expozic: 
Galerie Trafo (Kurta Konráda 1, Praha 9) 16. 9. – 3. 10. 2010
Cafe galerie Decada (Vacínova 10, Praha 8) 16. 9. – 10. 10. 2010